Šéf Apple Tim Cook se omlouvá za nepovedené mapy v iOS 6

Světový výrobce Apple je znám svou pečlivostí a propracovaností svých zařízení přicházejících na trh. Apple si vybudoval své jméno i na kvalitních aplikacích, které výborně spolupracují s příslušným zařízením a především samotným systémem iOS. Apple obohatil iOS 6 o vlastní Mapy, ovšem tentokrát se to na první pokus nepovedlo.

Tim Cook přiznal chybu

Všichni příznivci značky Apple se dočkali uvedení iPhone 5 na trh a v zásadě nečekali žádné výrazné problémy co se aplikací týče. Přeci jen tradice téměř bezchybného běhu aplikací a propojenost se systémem je u Apple známá. O to více všechny fanoušky nového smartphonu iPhone 5 překvapila nekvalitní aplikace Apple Mapy, která se objevila v nejnovějším operačním systému iOS 6.

Čtěte: Apple iPhone 5 představen: kompletní informace o jablečné evoluci

Apple iPhone 5: oficiální fotografie

Po oprávněné kritice většiny uživatelů se očekávalo vyjádření samotného Applu, ke kterému došlo až v těchto dnech. Výkonný ředitel Apple Tim Cook vydal prohlášení, ve kterém se upřímně omlouvá všem zákazníkům za nekvalitní mapy a dokonce doporučuje využít alternativní mapové aplikace Bing, MapQuest a Waze stáhnutelné z App store. Neopomněl ani konkurenční Google a Nokia Mapy. Apple zdůraznil fakt, že pilně pracuje na nápravě a bude se snažit i nadále přinášet produkty té nejlepší kvality.

Čtěte: Aktualizujte si iPhone, iPad a iPod Touch na iOS 6

Mapy v iOS 6

Jedno se musí uznat. Pro Apple tento krok přijít s vlastními mapami je dosti zásadní a svým způsobem revoluční. Překvapivé je, že si Apple raději na mapy nedal delší testovací čas a teprve poté přišel se stoprocentním výsledkem své práce. Na celém zaváhání Apple můžeme ale vypozorovat jeden doposud nevídaný fakt. I "jablečný mistr" se může utnout. Vždy je na místě, pokud se k problému dokáže firma postavit čelem a veřejně se omluvit. Apple v tomto směru nezklamal, ale kdo ví, co by k aféře Apple Map řekl sám Steve Jobs. Co myslíte?

Zdroje: