Co očekáváme od Samsungu v roce 2021?

Nový rok je tu co nevidět. Kromě tradičního bilancování roku uplynulého se tak sluší podívat se i do budoucnosti. V tomto článku se mrkneme na to, jaké nové produkty nám v roce 2021 přinese naše oblíbená společnost. Všichni doufáme, že příští rok bude o dost nudnější než rok 2020, to ale nemusí nutně platit o technologických novinkách.

Řada Samsung Galaxy S21

Zdroj: Roland Quandt

To hlavní, na co se všichni těšíme, je uvedení modelů vlajkové řady S21. O telefonech toho zatím z oficiálních zdrojů nevíme zhola nic, různé úniky ovšem dost dobře zastupují roli oficiálních oznámení. Díky uniklým renderům pro novináře a dokonce neoficiální recenzi Galaxy S21 Ultra několik měsíců před uvedením do prodeje víme dost dobře, co můžeme v obchodech čekat.

Řada S21 nabídne poměrně klasické telefony vyšší třídy, které žádnou ze svých funkcí vyloženě nepřekvapí. Zamilují si je tak hlavně lidé, kteří netouží po extravagantních technologických experimentech a chtějí spíše konvenční dokonalost. V srdci přístrojů bude pravděpodobně tikat nejmodernější Snapdragon 888 a podle všeho nabídne jedno či více zařízení z modelové řady podporu stylusu S Pen.

Galaxy Note zazvoní umíráček

Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Právě s uvedením modelové řady pro rok 2021 dá zřejmě Samsung vale Galaxy Note. Po deseti letech korejský gigant s největší pravděpodobností ukončí řadu, která byla charakteristická velkým displejem a stylusem S Pen. V dnešní době je ale pro výrobce už značně redundantní. Velké displeje už používáme i u těch nejlevnějších modelů a stylus S Pen plánuje Samsung přemístit do „normálních“ telefonů z řady S21.

Spekuluje se o tom, že Samsung prémiový Note pravděpodobně nahradí skládacími telefony. Ty jsou v současné době nejdražšími telefony výrobce, které míří na zákazníky, kteří chtějí technologicky nejpokročilejší telefon, i když musí obětovat některé výhody konvenčně zkonstruovaných alternativ.

Tajemné „skládačky“

V oblasti skládacích zařízení od Samsungu se stále pohybujeme v mlze neověřených informací. Takřka jistým je návrat řad Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip, ty budou v budoucnu pro technologického giganta představovat nejkonvenčnější přístup k odlišně konstruovaným telefonům. některé zprávy uvádějí na rok 2021 tři nové modely zatímco ostatní mluví o čtyřech.

Ve hře jsou levnější varianty obou zmiňovaných řad, které by Samsungu měly pomoct dostat skládací telefony do mainstreamu. Otázkou je, zda-li společnost zariskuje a uvede na trh zatím nevyzkoušený typ ohebného displeje. Divize firmy zabývající se vývojem obrazovek nedávno sdílela na sociálních sítích koncept telefonu s dvojitým pantem. V nějaké prototypové podobě bychom se mohli dočkat i smartphonu s rolovatelným displejem.

Cenově dostupné telefony pro masy

Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Kromě prémiových zařízení, jež vyjdou až na desítky tisíc korun však Samsung připravuje i levnější zařízení, kterými chce zamířit na masy. Jde o pochopitelný tah, nejvíce v uplynulém roce vydělával segment telefonů střední třídy. Relativně snadnou kořistí by pro Samsung zapojením správné strategie mohl být čínský nebo indický trh. Obrovské množství v těchto asijských zemích hladoví po cenově dostupných telefonech, které jim umoží připojit se na mobilní připojení přes sítě 5. generace. Tuto poptávku zatím v obou zemích nejlépe pokrývá čínské Xiaomi, Samsung ale možná brzy odpoví vlastním levným zařízením.

Zatím víme o Samsung Galaxy A32 5G a několika zástupcích levnějších řad Galaxy M a Galaxy F. Žádný z nich sice zatím nevyčnívá nad ostatní svými specifikacemi, Samsung může ale dost dobře překvapit nastavováním agresivních cenových hladin. Levnější modely od Samsungu bychom určitě uvítali. Na našem trhu nabídka takových levných, a přitom kvalitně sestrojených, zařízení celkem chybí.

Skvělé televize pro všechny

Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Nejen telefony živ je Samsung. Korejská společnost je také velkým hráčem na trhu s televizory. Máme již potvrzeno, že příští rok vypustí do světa teprve druhý přístroj se zobrazovací technologií MicroLED. Ten bude ale stát ohromné množství peněz. Více nás zajímají mainstreaové televizory, které Samsung představí v lednu na veletrhu spotřební elektroniky CES.

Na samotné konferenci se zřejmě Samsung bude stále pyšnit obrovskými 8K obrazovkami, kromě nich bychom se však mohli dočkat odhalení přístrojů využívajících technologie Mini-LED. Ta by mohla přinést kvalitu obrazu podobnou dražším televizorům i do segmentu střední třídy. Díky jejím výhodám by bylo možné budoucí televizory vyrábět i v menších rozměrech než nyní.