Jak vybrat iPhone?

Na trhu je aktuálně celý zástup iPhonů, a mnoho lidí při nákupu tápe, který z chytrých telefonů od Applu zvolit. Navíc každý rok přichází nová řada, rozhodování je tak ještě složitější. Jaký model je pro mě ideální? Které funkce ten či onen model nabízí? A co velikost displeje, vejde se mi telefon pohodlně do ruky? V našem rádci se vám pokusíme ukázat, jaké iPhony jsou aktuálně v nabídce, v čem spočívají jejich hlavní výhody a pro koho se nejlépe hodí.

Jaké iPhony jsou v nabídce?

Na začátek povídání o tom, jaký koupit iPhone, je ideální shrnout vůbec všechny možnosti. Jako nejnovější řadu v nabídce najdeme Apple iPhony 13 – tato řada má čtyři modely, a to iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 a iPhone 13 mini. V prodeji je standardně i předchozí generace telefonů. Celou škálu pak doplňují varianty iPhone SE 2020 a iPhone Xr. Na první pohled je tedy jasné, že není ani pro znalejšího uživatele snadné vybrat, jaký iPhone koupit.

iPhone 13 Pro Max

Začít můžeme tím nejsilnějším, co Apple ve své stáji má – iPhone 13 Pro Max. Jak asi tušíte, nic lepšího v současnosti nenajdete, model obsahuje všechny prémiové vlastnosti: 5G konektivita, 6x rozsah optického zoomu, profesionální soustavu fotoaparátů, čip A15 Bionic, Face ID a mnoho dalšího. Jde jednoduše o to nejlepší, co na současném trhu s telefony najdete. Kromě vyjmenovaného nechybí ani LiDAR pro perfektní portréty v nočním režimu, obrovská baterka až na 28 hodin přehrávání videa nebo možnost připojit všechny bezdrátové doplňky MagSafe. Vše pak probíhá na obrovském 6,7“ Super Retina XDR displeji s ProMotion. Voděodolnost a šasi z prémiových materiálů už jsou samozřejmostí. Kdo jde po iPhonu 13 Pro Max, míří skutečně nejvýše.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce to nejlepší, co dokáže mezi iPhony nalézt.

každého, kdo hledá profesionální nástroj pro nejlepší produktivitu.

každého, kdo potřebuje fotografie na nejlepší úrovni, co telefony zvládnou nabídnout.

iPhone 13 Pro

Jestliže chcete to nejlepší, ale nevyhovuje vám obrovský 6,7“ displej, je tu pro vás varianta iPhone 13 Pro. Telefon toho má pod kapotou schovaného tolik, co jeho větší bratříček, ale díky displeji s úhlopříčkou 6,1“ dokáže lépe padnou všem s menší rukou. Těšit se tak můžete na nádherný Super Retina XDR displej s ProMotion, plnou podporu 5G sítí, famózní fotosoustavu s teleobjektivem a širokoúhlým a ultraširokoúhlým objektivem, nejsilnější čip současnosti A15 Bionic či nový 16jádrový Neural Engine pro skvělé využití výkonu. Telefon je vyrobený z chirurgické oceli a na přední straně jej chrání Ceramic Shield. Díky tomu je zaručena neskutečná odolnost a nádherný design, jenž je obrovskou výsadou všech iPhonů.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce to nejlepší, ale hledá menší provedení.

každého, pro koho je prémiový design a nejlepší výkon nutností.

každého, kdo potřebuje dlouhou výdrž baterie.

iPhone 13

Ne každý však potřebuje nutně sáhnout po profesionálních modelech, ale stále hledá ikonický kousek, který definuje aktuální generaci telefonů. Tímto zástupcem nemůže být jiný model, než iPhone 13 – telefon, jenž je základním kamenem současné řady iPhonů. Ve své výbavě má naprostou většinu toho nejlepšího, co zdobí nejdražší telefony, ale dokáže šikovně ubrat na místech, kde to běžný uživatel nepozná. Těšit se tak můžete na nádherný 6,1“ Super Retina XDR displej, podporu 5G sítí, skvělé fotoaparáty s dvojnásobným optickým zoomem či nejrychlejší čip na trhu A15 Bionic. Díky velké baterii vydrží až 19 hodin přehrávání videa, pochlubit se může zabezpečením skrz Face ID a obrovskou odolností. Konkrétně voděodolností až 30 minut v hloubce do 6 metrů. Pochopitelně nechybí ani podpora MagSafe příslušenství.

Ideální volba pro:

každého, kdo hledá ikonu současných chytrých telefonů.

každého, kdo chce pořádný výkon a prémiové funkce.

každého, kdo potřebuje spolehlivého parťáka s dlouhou výdrží.

iPhone 13 mini

Apple naštěstí poslední roky nezapomíná ani na ty, kdo hledají obrovský výkon, prémiové funkce a nadčasový design, ale nechtějí mít v kapse obrovskou placku. Se střídmou velikostí úhlopříčky 5,4“ opět přichází nejmenší z řady, konkrétně iPhone 13 mini. Menší rozměry však ani náhodou neznamenají ochuzení na dalších frontách – telefon se může pochlubit prakticky vším, čím základní model iPhone 13. O nádherné zobrazení se postará již zmíněný Super Retina XDR displej, skvělé fotky připraví širokoúhlý a ultraširokoúhlý fotoaparát, výkon zajišťuje čip A15 Bionic. Nový 16jádrový Neural Engine je zárukou skvělého využití síly čipu, přičemž se postará i o výdrž telefonu. I s úhlopříčkou 5,4“ se totiž podařilo inženýrům v Applu dostat do smartphonu baterku, která zajistí až 17 hodin přehrávání videa. Pokud tedy hledáte to nejlepší, ale v co nejmenším provedení, je iPhone 13 mini přesně pro vás.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce to nejlepší v malém provedení.

každého, kdo hledá telefon s obřím výkonem a unikátními funkcemi.

každého, kdo potřebuje nádherný displej a bezkonkurenční výkon.

iPhone 12 Pro Max

Začít můžeme tím nejsilnějším, co Apple ve své stáji má – iPhone 12 Pro Max. Jak asi tušíte, nic lepšího v současnosti nenajdete, model obsahuje všechny prémiové vlastnosti – 5G, Super Retina XDR displej s obrovskou úhlopříčkou 6,7“, Ceramic Shield pro větší odolnost, extrémně rychlý čip A14 Bionic a řadu dalšího. Zapadnout nesmí ani unikátní soustava fotoaparátů, jež patří mezi nejlepší, co na trhu je. Ultraširokoúhlý fotoaparát, širokoúhlý fotoaparát a fotoaparát s teleobjektivem. Navíc nechybí implementace formátu Apple ProRAW, jenž poskytuje ještě lepší možnosti pro tvorbu a úpravu fotografií.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce to nejlepší, co dokáže mezi iPhony nalézt.

každého, kdo chce mít opravdu plnohodnotnou možnost pracovat se svými fotografiemi.

každého, kdo potřebuje co největší displej pro tvorbu a konzumaci obsahu.

iPhone 12 Pro

Jestliže přemýšlíte, jaký Apple iPhone vybrat, tak pokud hledáte to nejsilnější, ale zároveň nejste fanoušky obrovských telefonů, zbystřete. Je tu totiž iPhone 12 Pro, jenž se výše popsanému modelu může směle rovnat. Najdete zde plnohodnotnou podporu 5G, Super Retina XDR displej, ochranu Ceramic Shieldem a stejně ohromující sestavu fotoaparátů. Nechybí ani LiDAR skener pro portréty v nočním režimu či fotoaparát s teleobjektivem. V tomto případě však jde o 6,1“ model, takže už se bavíme o zásadně menším zařízení. Můžeme tak říct, že iPhone Pro je prakticky jen menší verzí Pro Max, i když se najde i několik drobných ústupků.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce ten nejlepší iPhone a nevadí mu několik drobných kompromisů.

každého, kdo miluje fotografování a hledá tu nejlepší fotografickou soustavu.

každého, kdo není fanouškem obrovských displejů a vyhovuje mu 6,1“.

iPhone 12

Další z nabízených modelů je základním kamenem pro celou řadu. iPhone 12, jenž nemá žádné další přídomky, je skvělou volbou při přechodu z některé ze starších generací. Nabídne naprostou většinu prémiových vlastností, ale nedotahuje vše do extrémů, čímž dokáže jít s cenovkou o pořádný kus níže. Najdete tu 6,1“ Super Retina XDR displej, nadupaný čip A14 Bionic i novou generaci Neural Engine. Kde dokáže Apple ušetřit, je například soustava fotoaparátů v případě, že nepatříte mezi fotografy nebo velké nadšence. Je tu totiž ultraširokoúhlý a širokoúhlý fotoaparát, oproti vyšším verzím nenajdeme teleobjektiv. Pro většinu lidí ale tato kombinace naprosto dostačuje, když si navíc uvědomíme, že jde o nejlepší objektivy na trhu. Sem většina lidí míří, když neví přesně, jaký koupit iPhone.

Ideální volba pro:

každého, kdo hledá nadupaný chytrý telefon, ale není profesionálním fotografem.

každého, kdo má rád střídmější velikosti displeje.

každého, kdo chce to nejlepší za příjemnou cenu.

iPhone 12 mini

Na rozdíl od předchozích generací připravil Apple ještě jeden model telefonu. iPhone 12 mini je výsledkem žádostí celé řady uživatelů, kteří mají menší ruce nebo hledají vyloženě menší smartphone, ale nechtějí dělat kompromisy ve výkonu a funkcích. iPhone 12 mini totiž disponuje 5,4“ displejem, ve všech dalších parametrech se však dokáže srovnat se standardním modelem iPhone 12. Najdete tu duální soustavu fotoaparátů, čip A14 Bionic, nádherný Super Retina XDR displej či plnohodnotnou podporu 5G. Prostě je jen mini, navíc o něco levnější.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce menší smartphone bez kompromisů.

každého, kdo vybírá skvělý iPhone, ale za menší částku.

každého, kdo si rád vybere ze široké nabídky barev.

iPhone 11 Pro Max

Jde o vlajkovou loď předchozí generace, jež si podmanila fanoušky po celém světě. iPhone 11 Pro Max se stal synonymem dokonalého telefonu, i z dnešního pohledu jde o neskutečně výkonný stroj. Stačí se podívat na výčet vlastností, které nabízí – Super Retina XDR displej s 6,5“, True Tone, Haptic Touch, čip A13 Biotic, trojitá fotosoustava s ultraširokým fotoaparátem, širokým fotoaparátem a fotoaparátem s teleobjektivem. V přímém porovnání tak vidíme jen několik drobnějších úkroků, jako je třeba jen podpora sítí LTE nebo menší výběr modelů. Stále jde však o skvělý telefon, jenž neudělá ostudu nikomu, kdo hledá, jaký Apple iPhone vybrat.

Ideální volba pro:

každého, kdo chce iPhone plný funkcí, ale nepotřebuje nutně nejnovější generaci.

každého, kdo hledá telefon s pořádnou úhlopříčkou displeje.

každého, kdo chce telefon používat i pro focení na nejvyšší úrovni.

iPhone 11 Pro

Menší bratříček nejnabušenějšího modelu minulé generace, jak už to u variant Pro bývá. Jestliže hledáte skvělý iPhone, který však nemá monstrózní úhlopříčku, a díky absenci několika drobností oproti aktuální řadě stojí o pár tisícovek méně, je iPhone 11 Pro přesnou volbou pro vás. Prvotřídní výbava ve smartphonu s displejem s rozumnou úhlopříčkou 5,8“. Nechybí Super Retina XDR displej, trojlístek prvotřídních fotoaparátů, čip A13 Bionic, Neural Engine třetí generace, Face ID ani skleněný design s rámečkem z chirurgické oceli.

Ideální volba pro:

každého, kdo hledá prvotřídní iPhone v menším těle.

každého, kdo nepotřebuje nejnovější model jen proto, že je nejnovější.

každého, kdo rád ušetří pár tisíc oproti aktuálním modelům nejvyšší třídy.

iPhone 11

Stejně jako u aktuální generace, i v tomto případě je základní iPhone 11 skvělou variantou pro každého, kdo přemýšlí, jaký iPhone koupit. Nabízí skvělou výbavu za parádní cenovku, fanoušci si navíc mohou vybrat z celé řady barev – bílá, černá, červená, fialová, zelená a žlutá. I výbava je přitom více než slušná, máme tu 6,1“ Liquid Retina HD displej, soustavu dvou fotoaparátů s 2x optickým zoomem, čip A13 Bionic, Face ID a další. V porovnání s dalšími modely iPhonů je navíc cena opravdu příznivá, a jde o jednu z výborných variant vstupních telefonů do ekosystému Applu.

Ideální volba pro:

každého, kdo hledá svůj první iPhone.

každého, kdo chce vyjádřit svůj styl skrze širokou nabídku barev.

každého, kdo cílí na pořádný telefon za skvělou cenu.

iPhone SE 2020

Jestliže svět chytrých telefonů sledujete alespoň okrajově, možná si vzpomenete na poprask, který vyvolalo uvedení původního iPhonu SE v roce 2016. Něco podobného se o 4 roky později povedlo i druhé generaci iPhonu SE. Okamžitě po uvedení se stal oblíbencem uživatelů, kteří nevěděli, jaký koupit iPhone. Propojení skvělých vlastností, vysokého výkonu a léty osvědčeného designu klasického iPhonu 8 je totiž něčím naprosto unikátním i v portfoliu Applu.

Ideální volba pro:

každého, kdo miluje léty osvědčený design.

každého, kdo vybírá nový Apple iPhone a dá za něj rád jen polovinu ceny.

každého, kdo chce krásný telefon bez kompromisů.

iPhone Xr

Model iPhone Xr je nejstarším z aktuálně nabízených telefonů od Applu. Když člověk neví, jak vybrat iPhone, může naskočit právě tímto směrem. Telefon je tu s námi sice už pár let, ale pod kapotou toho skrývá celou hromadu. Navíc je v porovnání s dalšími smartphony od Applu o možná nejlevnější iPhone. Má krásný 6,1“ Liquid Retina HD displej, plnohodnotnou podporu 4G LTE, širokoúhlý fotoaparát, Face ID, voděodolnost a řadu dalších vlastností, které od pořádného telefonu očekáváte. A přestože už je v nabídce několik let, stále si můžete vybrat z celého zástupu barev. Díky tomu jde o skvělý vstup do světa iPhonů – jestli hledáte tip na první telefon od Applu, tady je.

Ideální volba: