Mobilní telefony Android One

Jste fanoušci operačního systému Android a rádi jej používáte v té nejčistší možné podobě? V tom případě je pro vás ideální mobilní telefon z kategorie Android One. Takto označené smartphony totiž obsahují operační systém Android v jeho nezákladnější podobě = bez jakýchkoli úprav ze strany výrobce zařízení. To s sebou přináší zejména bezproblémové fungování, maximální výdrž baterie a nejvyšší možnou bezpečnost. O aktualizace mobilů Android One se totiž nestará výrobce telefonu, ale přímo společnost Google. Tyto mobilní telefony tedy dostávají mezi prvními nové verze operačního systému Android a k nim náležící bezpečnostní záplaty. Garantovány jsou 2 roky aktualizací systému a 3 roky bezpečnostních aktualizací.

Na této stránce naleznete stručný přehled mobilů, které patří do projektu Android One a lze si je z českých eshopů v současné době pořídit.

Následující seznam telefonů je pravidelně aktualizován, poslední aktualizace viz datum výše.

Rychlá navigace:

Mobilní telefony Android One

AKTUÁLNĚ V PRODEJI

Nokia X10

Seznamte se s cenově příznivým telefonem Nokia X10, který se pyšní moderní konektivitou 5G. Na přední straně se nachází nepřehlédnutelně obří 6,67palcový displej s Full HD+ rozlišením, strana zadní je pak věnována celkem 4 objektivům hlavního fotoaparátu. K velkému displeji náleží i patřičná baterie, která má kapacitu úctyhodných 4470 mAh. Mobil Nokia X10 je tak skvělým pomocníkem nejen na práci, ale i zábavu.

Představen: duben 2021

Dostupné verze: 6 + 64 GB, 4 + 128 GB, 6 + 128 GB

Barevná provedení: bílá, zelená

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 5.4

Mobilní telefon Nokia 5.4 je zařízení střední třídy vycházející z levnějšího modelu Nokia 3.4. Za vyšší částku získáte výkonnější 8jádrový procesor, větší operační i uživatelskou paměť a také lepší fotoaparáty. Na zadní straně se nachází celkem 4 objektivy, kde hlavní z nich má snímač s vysokým rozlišením 48 Mpx. I přední selfie kamera má překvapivě vysoké rozlišení, konkrétně 16 megapixelů.

Představen: prosinec 2020

Dostupné verze: 4 + 64 GB, 4 + 128 GB

Barevná provedení: modrá, fialová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 3.4

O něco menším byť lépe vybaveným sourozencem nejlevnější Nokie 2.4 je ne o moc dražší Nokia 3.4. Tento mobil nižší třídy se pyšní velkým 64GB úložištěm i slušnou baterií s kapacitou 4000 mAh. Na zadní straně překvapí 3 objektivy hlavního fotoaparátu a na spodní hraně moderní USB-C konektor. Mobilnímu telefonu Nokia 3.4 nechybí ani podpora Dual SIM a NFC čip pro možnost bezkontaktních plateb.

Představen: září 2020

Dostupné verze: 3 + 32 GB, 3 + 64 GB

Barevná provedení: šedá, modrá, fialová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 2.4

Nokia 2.4 je nejlevnějším Android One mobilním telefonem. I za minimální částku však získáte slušně vybavený mobil. Velký displej má úhlopříčku 6,5 palců a stylové vykrojení pro přední kameru. Překvapí baterie s nadstandardní kapacitou 4500 mAh či integrace čtečky otisků prstů. Nechybí podpora Dual SIM, paměťových karet či možnost připojit si k telefonu drátová sluchátka přes 3,5mm audio konektor.

Představen: září 2020

Barevná provedení: šedá, modrá, fialová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Motorola Moto G Pro

Cenově příznivý mobil Motorola Moto G Pro láká kromě čistého Androidu zejména na 3 objektivy hlavního fotoaparátu, kde pod hlavním z nich nalezneme 48Mpx snímač. Za zmínku však samozřejmě stojí i makro kamera a ultraširokoúhlý fotoaparát pro detailní snímky a snímky s větším úhlem záběru. U telefonu s 6,4palcovým displejem si zaslouží vyzdvihnout také poměrně velká baterie s kapacitou 4000 mAh.

Představen: květen 2020

Barevná provedení: modrá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 8.3

Mobilní telefon Nokia 8.3 je prvním zařízením finského výrobce s nejmodernější konektivitou do 5G mobilních sítí. Bezesporu osloví velkým displejem s úhlopříčkou 6,81 palců a k tomu náležitě velkou baterií s kapacitou 4500 mAh. Ve vyšší střední třídě mobil Nokia 8.3 vyniká i díky fotoaparátům, kde na zadní straně nalezneme celkem 4 objektivy s hlavním snímačem o vysokém rozlišení 64 Mpx. I přední kamera potěší hezkými výstupy, zejména zásluhou 24megapixelového snímače.

Představen: březen 2020

Dostupné verze: 8 + 64 GB, 8 + 128 GB

Barevná provedení: modrá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 5.3

Nokia 5.3 je velikánem ve střední třídě. Zásluhu na tom má zejména obří 6,55palcový displej a baterie s nadstandardní kapacitou 4000 mAh. Tento mobil vyniká také výkonným procesorem, dostatečným pro nadšené hráče a náročné uživatele. Do těla přístroje se dále podařilo vtěsnat 4násobný hlavní fotoaparát, který je dominantou zadní strany. Mobilní telefon Nokia 5.3 má i výbornou konektivitu v podobě Dual SIM, NFC či audio konektoru pro sluchátka.

Představen: březen 2020

Dostupné verze: 3 + 64 GB, 4 + 64 GB

Barevná provedení: černá, modrá, zlatá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 2.3

Chcete-li levný ale spolehlivý mobilní telefon, pak by vás určitě mohla oslovit Nokia 2.3. Tento elegantní kousek láká na velký 6,2palcový displej s kapičkovým vykrojením a zároveň i na nadstandardní výdrž, neboť baterie má kapacitou 4000 mAh. Pro uživatele je připraveno úložiště 32 GB, které je možné rozšířit paměťovou kartou přes dedikovaný slot. Nechybí ani podpora Dual SIM. Netradiční výbavou smartphonu Nokia 2.3 je fyzické tlačítko navíc pro rychlé spuštění Google Asistenta, což příznivci mobilů s čistým Androidem jistě ocení.

Představen: prosinec 2019

Barevná provedení: šedá, zelená

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 6.2

společně s Nokií 7.2 byl na trh uveden také model z nižší střední třídy – Nokia 6.2. Tento telefon je na první pohled téměř totožný, neboť má stejné rozměry, displej i tři objektivy hlavního fotoaparátu. Při bližším zkoumání ale zjistíme, že konfigurace fotoaparátu je trochu odlišná a nemá optiku ZEISS. Podobně je na tom také procesor, který byl zvolen o něco slabší model. Na druhou stranu je Nokia 6.2 o více než 30 % levnější mobil, takže změny jsou určitě opodstatněné a tím pádem telefony srovnatelně výhodné.

Představen: září 2019

Barevná provedení: černá, šedo-bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

NÍŽE UVEDENÉ MOBILNÍ TELEFONY SE JIŽ NEPRODÁVAJÍ

Mobilní telefony HTC s Android One

HTC U11 Life

Mobilní telefon HTC U11 Life je jedním z prvních zařízení v projektu Android One. Jedná se o mobil střední třídy, který potěší slušnými parametry a luxusním vzhledem. Mezi hlavní přednosti patří certifikovaná voděodolnost IP67, ale také poměrně praktické rozměry díky použití menšího 5,2palcového displeje.

Představen: říjen 2017

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Mobilní telefony Motorola s Android One

Motorola One Action

Motorola One Action je další telefon z rodiny zařízení s čistým a nejaktuálnějším Androidem. Tento levnější kousek vychází z modelu Vision a proto s ním má mnoho společného. Od nepřehlédnutelného 6,3palcového displeje s výřezem pro přední kameru, přes slušně výkonný 8jádrový procesor Samsung Exynos 7, až například po 3500mAh baterii s podporou rychlonabíjení. Hlavní odlišností je mezi mobily konfigurace fotoaparátu, kde novější Motorola One Action má na zadní straně navíc širokoúhlý objektiv. Hlavní objektiv má ale pro změnu o něco slabší parametry, než dražší model One Vision. Je to tedy něco za něco.

Představen: srpen 2019

Barevná provedení: modrá, bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Motorola One Vision

Nádherným telefonem vyšší střední třídy je bezesporu Motorola One Vision. Tento přístroj s „průstřelem“ v displeji láká zejména na kvalitní fotoaparát, kde hlavní senzor má extrémní rozlišení 48 megapixelů a je doplněn objektivem s velmi slušnou světelností f/1.7. Pro ukládání vašich vzpomínek následně skvěle poslouží interní úložiště s vysokou kapacitou 128 GB.

Představen: květen 2019

Barevná provedení: modrá, bronzová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Motorola One Lite

Libí se vám mobil Motorola One, ale chtěli byste jej o pár stokorun levněji? Jak je řešením právě Motorola One Lite. Tento telefon má menší operační a uživatelskou paměť, jinak ale naprosto totožné parametry.

Představen: duben 2019

Barevná provedení: černá, bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Motorola One

Prvním zástupcem značky Motorola v kategorii Android One je mobilní telefon kombinující tyto názvy – Motorola One. Tento moderní mobil spadá svou konfigurací do střední třídy, i když by svým nádherným designem mohl bojovat i s dražšími modely. U tohoto telefonu potěší slušná operační a uživatelská paměť, stejně jako podpora Dual SIM. K dispozici je v černém nebo bílém provedení.

Představen: srpen 2018

Barevná provedení: černá, bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Mobilní telefony Nokia s Android One

Nokia 7.2

Mobilní telefon Nokia 7.2 je elegantní model vyšší střední střídy. Jeho hlavní zbraní je zejména zadní fotoaparát, který tvoří kombinace tří senzorů. Primární senzor má extrémní rozlišení 48 Mpx a velmi kvalitní optiku ZEISS. Německý odborník přes optiku se postaral také o sekundární objektiv, který je širokoúhlý. Třetí snímač slouží pro určování hloubky ostrosti, tedy takzvaný efekt rozmazání pozadí. 6,3palcový mobil Nokia 7.2 navíc slibuje nadstandardní výdrž baterie, neboť její kapacita činí 3500 mAh.

Představen: září 2019

Dostupné verze: 4 + 64 GB, 6 + 128 GB

Barevná provedení: černá, šedo-bílá, zelená

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 2.2

Pokud chcete levný, malý a zároveň moderní mobilní telefon, hlavním adeptem na pořízení je Nokia 2.2. Právě díky projektu Android One se jedná o spolehlivé řešení pro méně náročné uživatele, kterým se tento rozměrově menší mobil bude nejen pohodlně ovládat jednou rukou, ale také snadno nosit v kapse u kalhot.

Představen: červenec 2019

Barevná provedení: černá, šedá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView je ve světě smartphonů velmi netradiční kousek. Tento highendový model totiž přichází jako první telefon vůbec s celkem pěti objektivy hlavního fotoaparátu! Kromě luxusních snímků ale mobil nabízí také skvělý výkon, voděodolnost IP67 a nebo třeba možnost bezdrátového nabíjení či moderní čtečku otisků prstů v displeji. Nokia 9 PureView je zkrátka vlajková loď, jak má být.

Představen: únor 2019

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 4.2

Nokia 4.2 je elegantní telefon nižší střední třídy. Kromě moderního vzhledu s vykrojeným displejem sází zejména na menší rozměry, neboť má pouze 5,71palcový displej a celkovou výšku pod 150 mm. Takto malý smartphone je v současnosti téměř vzácností. Z pohledu základních parametrů Nokia 4.2 sice ničím vyloženě nepřekvapí, zároveň ale rozhodně nezklame. Ani u takto levného telefonu totiž nebylo zapomenuto na stále populárnější NFC anebo praktický 3,5mm audio konektor pro sluchátka.

Představen: únor 2019

Dostupné verze: 2 + 16 GB, 3 + 32 GB

Barevná provedení: černá, růžová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 3.2

Mobilní telefon Nokia 3.2 je modernizovaným nástupcem modelu 3.1, jedná se tedy o ten nejlevnější mobil z projektu Android One. I přes minimální cenu ale umí tento smartphone nabídnout slušné parametry v podobě velkého displeje, 3 GB operační paměti a 32 GB paměti uživatelské. Mobilu Nokia 3.2 nechybí dokonce ani podpora Dual SIM, čtečka otisků či baterie s nadstandardní kapacitou 4000 mAh.

Představen: únor 2019

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 8.1

Mobilní telefon Nokia 8.1 je klenotem vyšší střední třídy. Poděkovat za to může nejen líbivému displeji s úhlopříčkou 6,18 palců, ale i kombinaci kovu a skla co se konstrukce týče. Zadní duální fotoaparát s optikou Zeiss pořizuje parádní snímky, skvěle je na to ale i selfie kamera s nadstandardním rozlišením 20 megapixelů. K co nejlepšímu zachycení vašich zážitků vám navíc může pomoci i umělá inteligence.

Představen: prosinec 2018

Barevná provedení: modrá, stříbrná, fialová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 7.1

Nokia 7.1 je telefonem z vyšší střední třídy, do které spadá zejména díky použití kvalitního fotoaparátu. Ten je na zadní straně duální, kde hlavní objektiv disponuje velmi slušnou světelností f/1.8. Přehlédnout se u tohoto smartphonu rozhodně nedá krásný 5,8palcový displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů. K dispozici je verze Dual SIM i Single SIM.

Představen: říjen 2018

Dostupné verze: 3 + 32 GB, 4 + 64 GB

Barevná provedení: modrá, stříbrná

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 3.1 Plus

Pokud chcete levný Android One telefon s velkým displejem, mohl by vás oslovit model Nokia 3.1 Plus. Menší operační a uživatelská paměť sice značí, že se jedná o telefon pro méně náročné uživatele, to je však za danou cenu pochopitelné. Obecně ale tomuto mobilu nelze nic vyčítat, neboť mu nechybí podpora Dual SIM, NFC ani například čtečka otisků prstů. Velkým překvapením je u smartphonu Nokia 3.1 Plus kvalitnější hliníkové šasi.

Představen: říjen 2018

Dostupné verze: 2 + 16 GB, 3 + 32 GB

Barevná provedení: modrá, bílá, šedá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 5.1 Plus

Lákavým telefonem od finské společnosti Nokia je ve střední třídě model Nokia 5.1 Plus. Tento mobil si za dané peníze na nic nehraje a nabízí vše, co by od něj běžný uživatel očekával. 8jádrový procesor, 3 GB RAM a 32 GB uživatelského úložiště tvoří základ pro bezproblémové používání. Někteří uživatelé jistě ocení podporu Dual SIM, případně možnost vložení paměťové karty. Jiní budou rádi za moderní USB-C konektor nebo třeba integrované FM rádio.

Představen: srpen 2018

Barevná provedení: modrá, bílá, černá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 5.1

Mobilní telefon Nokia 5.1 je větší verzí předcházejícího modelu 3.1. Telefon má rozměrnější obrazovku s úhlopříčkou 5,5 palce, vyšší rozlišení a také o něco výkonnější procesor. Jedná se zkrátka o slušné řešení nižší střední třídy, které je opět k dispozici buď pro dvě SIM karty nebo jednu SIM.

Představen: květen 2018

Dostupné verze: 2 + 16 GB, 3 + 32 GB

Barevná provedení: modrá, měděná, černá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 3.1

Hledáte-li jeden z nejlevnějších telefonů s Android One, Nokia 3.1 je hlavním adeptem. Za minimální peníze získáte slušný mobil dostatečných parametrů, kde nebudou méně nároční uživatelé rozhodně nic postrádat. Dokonce nechybí ani NFC. Smartphone je k dispozici ve verzi Dual SIM či Single SIM.

Představen: květen 2018

Barevná provedení: černá, modrá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 8 Sirocco

Vlajkovou lodí finské nadnárodní společnosti Nokia je v současné době model Nokia 8 Sirocco. Jedná se o nádherný telefon špičkových parametrů. Od výkonného procesoru, přes zaoblený OLED displej, až po kvalitní senzory a objektivy fotoaparátů. Nechybí ani bezdrátové nabíjení či celkově vyšší odolnost IP67. Nokia 8 Sirocco je prostě ze všech úhlů pohledu oslnivý mobil.

Představen: únor 2018

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 7 Plus

V kategorii vyšší střední třídy a tedy do 10 000 Kč vyniká mobilní telefon Nokia 7 Plus. Tento smartphone si na nic nehraje a za dané peníze nabízí maximum – velký 6palcový displej, nadstandardní operační i uživatelská paměť, a hlavní fotoaparát s výbornou světelností f/1.75. Velmi potěší také baterie s vyšší kapacitou 3800 mAh. Vybrat si můžete mezi verzí Dual SIM a Single SIM.

Představen: únor 2018

Barevná provedení: černá, bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Nokia 6.1

Mobilní telefon Nokia 6.1 je spolehlivým řešením v podstatě pro kohokoli. Svou cenovkou patří do střední třídy, nicméně slušnou výbavou osloví i náročnější uživatele. 8jádrový procesor a dostatečná operační paměť se postará o plynulý chod systému. Slušný fotoaparát a nadstandardní uživatelská paměť zase o bezproblémový záznam vašich vzpomínek. Zvolit můžete verzi pro dvě SIM karty nebo jednu SIM.

Představen: leden 2018

Barevná provedení: černá, modrá, bílá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Mobilní telefony Xiaomi s Android One

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 je opravdu silným hráčem ve vyšší střední třídě. Díky modernímu 8jádrovému procesoru nabízí bezkonkurenční výkon, zároveň ale nešetří ani na fotoaparátech. V této oblasti mobil exceluje se třemi objektivy hlavního fotoaparátu, kde onen primární má extrémní 48megapixelový senzor. Xiaomi Mi A3 potěší ale i zájemce o solidní výdrž, jelikož má úsporný Amoled displej a k tomu baterii s nadstandardní kapacitou.

Představen: červenec 2019

Dostupné verze: 4 + 64 GB, 4 + 128 GB

Barevná provedení: modrá, bílá, šedá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Xiaomi Mi A2

Mobilní telefon Xiaomi Mi A2 je modernizovaným následníkem populárního modelu A1. Kromě „bezrámečkového“ designu byl tento mobil vybaven zejména výkonnějším procesorem a lepšími fotoaparáty. Skvělý poměr cena / výkon tedy zůstává zachován, stejně jako možnost zvolit si právě takovou verzi, která pro vás bude ideální. Nabízí se kombinace od 4 GB RAM a 32 GB úložiště, až po 6 GB RAM a 128 GB úložiště.

Představen: červenec 2018

Dostupné verze: 4 + 32 GB, 4 + 64 GB, 6 + 128 GB

Barevná provedení: černá, zlatá, modrá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Xiaomi Mi A2 Lite

Pokud hledáte mobil Android One s co nejlepší výdrží baterie, pak je výbornou volbou Xiaomi Mi A2 Lite. Tento telefon má baterii o značně nadstandardní kapacitě 4000 mAh. Ostatní parametry jsou řekněme průměrné, řadící smartphone spíše do střední třídy, avšak tam vzhledem k lákavé ceně také patří. Za své peníze tedy i v tomto případě získáte maximum. Rozhodnout se navíc můžete mezi mnoha verzemi, ať už z pohledu úložiště a RAM, tak barevného provedení.

Představen: červenec 2018

Dostupné verze: 3 + 32 GB, 4 + 64 GB

Barevná provedení: černá, zlatá, modrá

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Xiaomi Mi A1

Smartphone Xiaomi Mi A1 je jedním z prvních telefonů s Android One, a také jednoznačně jeden z nejpopulárnějších. Poděkovat za to může výbornému poměru cena / výkon, kdy za dané peníze získáte maximum. Tak je tomu ostatně v případě čínské společnosti Xiaomi zvykem. Na celkové popularitě tomuto telefonu také rozhodně přidává slušná variabilita. K dispozici je v levnější verzi se 32 GB uživatelské paměti, nebo dražší se 64 GB. V obou případech se poté můžete rozhodovat mezi třemi různými barvami.

Představen: září 2017

Dostupné verze: 4 + 32 GB, 4 + 64 GB

Barevná provedení: černá, zlatá, růžová

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna