Nejlepší telefony Motorola 2021: najděte si nejlepší smartphone Moto s čistým Androidem!

Nejlepší chytré telefony Motorola, které si dnes můžete koupit? V aktuálním žebříčku webu se na prvních pěti místech umístily modely, které zaujmou jak designrm, tak cenou, fotoaparátem, ale i čistým Androidem. Uživatelé Moto telefonů jsou zvyklí na velmi chytré Moto funkce a Moto obrazovku, které velmi usnadňují rychlé a pohodlné užívání smartphonu a které v jiných značkách telefonů prostě nenajdete. Které Moto modely teď tedy patří k nejlepším? Možná budete i trochu překvapeni.

Nejlepší telefony Motorola jsou vedle telefonů Nokia a některých telefonů LG klíčovou součástí trhu levných a středně nákladných smartphonů. Pokud hledáte kvalitní telefon, který nezruinuje vaši kapsu, je Motorola výrobcem, na kterého se vyplatí se zaměřit.

Nicméně i Motorola umí i telefony vyšší třídy. Motorola Edge a výkonnější Motorola Edge Plus nabízejí špičkové specifikace spolu s kontrastními displeji a 5G konektivitou, což je důvod, proč také v tomto žebříčku jsou.

Obecně se však Motorola drží střední až ekonomické třídy a bez známek toho, že by letos přišly nějaké další vlajkové lodě. Nicméně řada Moto G je více než dobrá pro většinu uživatelů, protože poskytuje vynikající poměr mezi cenou a výkonem, přičemž řada Motorola One nabízí ještě k tomu všemu vynikající funkce fotoaparátu a další příjemné parametry. Nezapomíná se v tomto žebříčku ani na stárnoucí řadu Moto Z s jejím modulárním příslušenstvím.

Razr? Zatím se k nejlepším počítat nedá

Jestli hledáte, zda v žebříčku bude i Motorola Razr, skládací model se dvěma displeji, pak budete zklamaní. Restart klasického flipového telefonu zde není, protože zatím prostě moc dobrý není. Bylo při jeho vypuštění na trh učiněno příliš mnoho kompromisů, aby Motorola byla první. Na vyšperkování této novinky si zkrátka musíme počkat. Ale to nelze mít značce za zlé a rozhodně kvůli tomu nebudeme zatracovat modely ostatní, které se v reálném životě osvědčují den co den.

Místo Razru je nejnovějším přírůstkem Moto G9 Plus, což je super dostupný 5G telefon. Níže si přečtěte, kam se řadí a zda je to telefon Moto pro vás.

Přehled nejlepších telefonů Moto 2021:

Motorola Edge Plus

Motorola Edge

Motorola One Zoom

Moto G 5G Plus

Motorola One Hyper

Motorola telefony můžete vybírat v obchodě

1. Motorola Edge Plus

Motorola se vrací do první ligy

Specifikace

Datum vydání: April 2020

Hmotnost: 203g

Rozměry: 161.1 x 71.4 x 9.6mm

OS: Android 10

Displej: 6.7-inch

Rozlišení: 1080 x 2340

CPU: Snapdragon 865

RAM: 12GB

Úložiště: 256GB

Baterie: 5,000mAh

Zadní kamera: 108MP + 16MP + 8MP + ToF

Přední kamera: 25MP

Výhody: skvělý displej i další specifikace

Nevýhody: omezená možnost zoomu, cena

Motorola Edge Plus je pravděpodobně nejzajímavějším telefonem značky Motorola za poslední roky, protože je to také první vlajková loď společnosti za posledních několik let. To znamená, že stojí proti takovým modelům, jako je Samsung Galaxy S20 a iPhone 11 Pro i pozdější. A rozhodně jim má čím konkurovat. Například špičkovým čipsetem Snapdragon 865, obrovskou 12 GB pamětí RAM a obrovskou 5 000 mAh baterií.

Také jeho displej je veskrze působivý, protože se jedná o 6,7palcový OLED displej s rozlišením 1 080 x 2 340 pixelů, s obnovovací frekvencí 90 Hz a s podporou HDR10+, navíc jde o displej typu „vodopád“, což znamená, že je po stranách strmě zakřivený, což mu dodává působivý vzhled.

S tímto telefonem získáte též zadní fotoaparát se čtyřmi objektivy, se 108 Mpx hlavním snímačem, 8 Mpx teleobjektivem (s 3× optickým zoomem), 16 Mpx ultraširokoúhlým foťákem a se snímačem hloubky. Díky podpoře sítí sub-6 i mmWave 5G dokáže také naplno využít nejnovější mobilní technologie, takže není divu, že se v žebříčku nyní umisťuje na první pozici.

2. Motorola Edge

Na hraně úspěchu

Specifikace

Datum vydání: April 2020

Hmotnost: 188g

Rozměry: 161.1 x 71.1 x 9.3mm

OS: Android 10

Velikost displeje: 6.7-inch

Rozlišení: 1080 x 2340

CPU: Snapdragon 765G

RAM: 6GB

Úložiště: 128GB

Baterie: 4,500mAh

Zadní kamera: 64MP + 16MP + 8MP + ToF

Přední kamera: 25MP

Výhody: skvěle se drží v ruce, k tomu dost dlouhá výdrž baterie

Nevýhody: Fotoaparáty nepatří k nejlepším, funkce zakřiveného displeje jsou tu omezené

Motorola Edge je levnější alternativou k Motorole Edge Plus. Ale přestože není tak dobrá jako její sourozenec, stále toho má hodně co nabídnout. K výhodným specifikacím patří velká 4 500 mAh baterie, která v reálném provozu vydrží pohodlně jeden den i při poměrně intenzivním používání.

Má také 6,7palcový OLED displej s rozlišením 1 080 x 2 340 pixelů, s obnovovací frekvencí 90 Hz, podporu HDR10 a „vodopádovými“ křivkami, díky čemuž telefon působí elegantně a příjemně se drží v ruce. Přestože zde nedostanete špičkový výkon, je Motorola Edge slušně výkonově vybavena, a to díky čipsetu Snapdragon 765G vyšší střední třídy a 6 GB paměti RAM. Dobře zvládá téměř všechny hry.

Také díky čtyřčočkovému fotoaparátu (včetně 64MP hlavního snímače spárovaného s teleobjektivem, ultraširokoúhlým snímačem a snímačem hloubky), čtečce otisků prstů v displeji a ceně v úrovni vyšší střední třídy má Motorola Edge rozhodně náskok před mnoha konkurenty.

3. Motorola One Zoom

Telefon Moto se skvělým fotoaparátem

Specifikace

Datum vydání: Sep 2019

Hmotnost: 190g

Rozměry: 158 x 75 x 8.8 mm

OS: Android 9 Pie

Velikost displeje: 6.4-inch

Rozlišení: 1080 x 2340

CPU: Snapdragon 675

RAM: 4GB

Úložiště: 128GB

Baterie: 4,000mAh

Zadní kamera: 48MP + 8MP + 16MP + 5MP

Přední kamera: 25MP

Výhody: vynikající fotoaparát za danou cenu a skvělá výdrž baterie

Nevýhody: Střední výkon a jen mono reproduktor

Společnost Lenovo v roce 2019 vydala mnoho telefonů Motorola One a vrcholem této řady je Motorola One Zoom. Motorola One Zoom má neuvěřitelné čtyři zadní fotoaparáty, což je na tak cenově dostupný telefon jedinečná výbava. Vedle hlavního snímače tu je téžhloubkový snímač, teleobjektiv a širokoúhlý fotoaparát.

Kromě toho je tu slušná baterie a dobře vypadající displej. Jenže pro udržení tak nízké ceny je třeba přinést některé oběti, jako je průměrný výpočetní výkon a design, který nechává uživatele chladným. Motorola je přeborníkem v ekonomické a střední třídě – a toto je čistá třída Moto se slušnými specifikacemi a nízkou cenou.

4. Moto G 5G Plus

Motorola útočí na titul „nejlevnější 5G telefon“

Specifikace

Datum vydání: July 2020

Hmotnost: 207g

Rozměry: 168 x 74 x 9 mm

OS: Android 10

Velikost displeje: 6.7-inch

Rozlišení: 1080 x 2520

CPU: Snapdragon 765

RAM: 4GB/6GB

Úložiště: 64GB/128GB

Baterie: 5,000mAh

Zadní kamera: 48MP + 8MP + 5MP + 2MP

Přední kamera: 16MP + 8MP

Výhody: cenová dostupnost, 5G a dlouhá výdrž baterie

Nevýhody: fotoaparáty nepatří k nejlepším, nepovedené tlačítko Google Assistant

Moto G 5G Plus bylo v době sestavování tohoto žebříčku jedním z nejlevnějších 5G telefonů, a to by samo o sobě stačilo k tomu, aby byl zajímavý, ale Motorola u toho nezůstala, protože telefon má také řadu dalších dostatečně dobrých specifikací a funkcí. Za všechny jmenujme velkou baterii s kapacitou 5 000 mAh a s dlouhou výdrží, k tomu solidní výkon čipsetu Snapdragon 765G s až 6 GB paměti RAM.

Moto G 5G Plus má také rozměrný 6,7palcový displej s rozlišením 1080 x 2520 bodů a obnovovací frekvencí 90 Hz, takže je obrazovka větší a plynulejší než u mnoha telefonů za tuto cenu. K dispozici je také čtveřice fotoaparátů v čele s 48Mpx snímačem, i když v recenzi usoudili, že tyto fotoaparáty nejsou z nejlepších. To spolu s dalšími nepříjemnostmi, jako je nejistá čtečka otisků prstů a tlačítko Google Assistant, které lze snadno omylem stisknout, znamená, že se Moto G 5G Plus v tomto žebříčku neobjevuje výše. Ale pokud chcete 5G telefon s příjemnou cenou, pak je to stále ta nejlepší volba.

5. Motorola One Hyper

Skvělá cena za telefon s celoplošnou obrazovkou a solidním fotoaparátem.

Specifikace

Datum vydání: Dec 2019

Hmotnost: 210g

Rozměry: 161.8 x 76.6 x 8.9 mm

OS: Android 10

Velikost displeje: 6.5-inch

Rozlišení: 1080 x 2340

CPU: Snapdragon 675

RAM: 4GB

Úložiště: 128GB

Baterie: 4,000mAh

Zadní kamera: 64MP + 8MP

Přední kamera: 32MP

Výhody: konstrukce s celoplošnou obrazovkou a vynikající hlavní fotoaparát

Nevýhody: ořezávání obrazovky při hraní her a k tomu levný plastový dojem

Motorola One Hyper rozšiřuje rozrůstající se nabídku chytrých telefonů této společnosti o celoobrazovkový design a vyskakovací fotoaparát. Je škoda, že zde není žádný teleobjektiv vzhledem k tomu, že jsou zde dva hlavní zadní fotoaparáty. Ale hlavní 64MP snímač to vynahrazuje úžasnými detaily na snímcích, které byste od telefonu v této ceně rozhodně nečekali! Procesor Snapdragon 675 znamená za danou cenu slušný výkon střední třídy. A výdrž baterie je solidní, ne-li velkolepá.

Bohužel obrazovka bez výřezu má problémy při zobrazení mnoha her a v mnoha případech nesprávně ořezává děj. To znamená, že pokud jste vášnivými mobilními hráči, tomuto telefonu se raději vyhněte. Pro všechny ostatní je to další solidní telefon Motorola za velmi příjemnou cenu.

Zdroj: