[Průvodce] Nainstalujte iOS 15 Public Beta na iPhone ve 4 krocích

Apple konečně vydal veřejné beta verze iOS 15 a iPadOS 15. Dříve mohli nový iOS instalovat pouze vývojáři, ale nyní si každý, kdo má zájem o jeho vyzkoušení, může stáhnout beta verzi, dokud nebude spuštěn stabilní kanál. Zde je podrobný návod, jak nainstalovat veřejnou beta verzi iOS 15 na jakýkoli kompatibilní iPhone.

Související | Hlavní funkce iOS 15 a iPadOS 15

Nainstalujte si na svůj iPhone veřejnou beta verzi iOS 15

Pro začátek, Apple poprvé oznámil iOS 15 během WWDC 21, poté vydal beta vývojáře. A nyní byla zavedena veřejná beta verze, aby si uživatelé mohli vyzkoušet nové funkce iOS před jejím stabilním spuštěním později v tomto roce.

Instalace veřejné beta verze iOS 15 je čtyřstupňový proces: musíte se zaregistrovat do beta programu Apple, stáhnout a nainstalovat beta profil na svůj iPhone a nakonec stáhnout a nainstalovat aktualizaci. Vše je podrobně popsáno níže.

Než začnete, nezapomeňte si zálohovat iPhone přes iCloud, Mac nebo iTunes v počítači se systémem Windows. To vám umožní vrátit se zpět na iOS 14, pokud se vám beta verze iOS 15 nelíbí nebo vám začne dělat potíže.

Krok 1- Zaregistrujte své zařízení

1. Na iPhonu otevřete v Apple Safari stránku Softwarového programu Apple Beta.

2. Klikněte na registrovat a zadejte své Apple ID a heslo. Pokud jste již nainstalovali betas, přihlaste se ke svému účtu.

3. Přijměte smlouvu o programu beta po vyzvání. Dostanete se na stránku Guide for Public Betas - zde vyberte iOS.

4. Zde si přečtěte všechny pokyny správně. Nakonec klikněte na Commencer a zvolte Zaregistrujte své zařízení Apple.

Krok 2- Stáhněte si beta profil

1. Nyní přejděte dolů a klikněte na Stáhnout profil Tlačítko.

2. Nyní uvidíte vyskakovací okno s nápisem „Tento web se pokouší stáhnout konfigurační profil“. Klikněte na Umožnit.

3. Po instalaci vás upozorní. Kohoutek Fermer.

Krok 3- Nainstalujte si stažený profil

1. Zavřete Safari a otevřete Parametry na vašem iPhone.

2. Klepněte na nový Profil nahrán karta umístěná pod vaším Apple ID.

3. Klepněte na tlačítko Instalační v pravém horním rohu.

4. Zadejte heslo pro váš iPhone. Nyní stiskněte Instalační znovu.

5. Znovu přijměte souhlas a klepněte na Instalační ještě jednou.

6. kohoutek skutečnost a restartujte svůj iPhone.

Krok 4 - Nainstalujte si veřejnou beta aktualizaci iOS 15

1. Na iPhonu přejděte na Parametry > obecný > Aktualizace softwaru. NEBO můžete kliknout na přímé vyskakovací okno v Nastavení Veřejná beta verze iOS je nyní k dispozici.

2. Na stránce aktualizace počkejte, až iPhone načte podrobnosti. Poté klikněte na Stáhněte a nainstalujte.

3. Po stažení stiskněte nainstalovat nyní.

Váš iPhone dokončí instalaci iOS 15 beta a po dokončení se restartuje. Jakmile se restartuje, uvítá vás nejnovější iOS 15. Možná budete muset projít několika dalšími nabídkami. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Toto je stále beta verze a můžete se setkat s občasnými chybami a problémy. Neinstalujte jej tedy na svůj hlavní iPhone, pokud se na něj příliš spoléháte.

Otázky fréquemment posées

1. Jak velká je veřejná beta aktualizace iOS 15?

Verze iOS 15 Public Beta 2 váží 4,84 GB.

2. Přijdu o data po aktualizaci na beta verzi?

Ne. Instalace beta verze neovlivní vaše aplikace a data v iPhone.

3. Jak dlouho trvá instalace iOS 15 Beta?

Může to trvat asi 10-20 minut.

4. Co když se mi beta verze iOS 15 nelíbí?

Jen jdi do Parametry > obecný > profily et & Správa zařízení > Smazat profil a restartujte svůj iPhone. Jakmile bude k dispozici nová aktualizace mimo beta verzi, budete ji moci aktualizovat z Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. Takto se můžete vrátit ke stabilní verzi.

NEBO se můžete vrátit do iOS 14 prostřednictvím režimu obnovení prostřednictvím iTunes. Je to složitý proces a vymaže všechna data.

Seznam iPhonů kompatibilních s iOS 15

Níže je potvrzený seznam iPhonů, které obdrží aktualizaci iOS 15:

Řada iPhone 12

iPhone řady 11

iPhone SE (2020)

iPhone XS, XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8, 8 Plus

iPhone 7, 7 Plus

iPhone 6s, 6s Plus

iPhone SE (první generace)

iPod touch (7. generace)

Na druhou stranu je beta verze iPadOS 15 k dispozici pro všechny modely iPad Pro, iPad Air 2, 3 a 4, iPad 5, 6, 7 a 8 a iPad Mini 4 a 5.

Funkce iOS 15

iOS 15 přináší několik nových funkcí a také nová vylepšení rozhraní. Získáte vyhrazený režim ostření, abyste zůstali produktivní a omezili rozptylování, následovaný Facetime, který vám umožní spojit se a spojit se s lidmi na zařízeních jiných než Apple.

SharePlay je další silnou stránkou, která vám umožňuje sledovat videa při chatování s přáteli na FaceTime. IOS 15 také přepracuje oznámení s novým vzhledem a také vám poskytne souhrn oznámení.

Live Text je podobnou funkcí jako Google Lens pro iPhone a je dobře integrován s aplikacemi Camera, Photos, Safari a dalšími. Také Safari je nyní zcela přepracován s dolním vyhledávacím panelem, skupinami karet a podporou rozšíření.

IOS 15 má spoustu nových funkcí, ale toto jsou hlavní. Apple by mohl provést další změny, jakmile se přiblížíme k finální verzi.

Závěr - Užijte si iOS 15 Beta na svém iPhonu

Byl to podrobný průvodce krok za krokem, jak stáhnout a nainstalovat veřejnou beta verzi iOS 15 na jakýkoli kompatibilní iPhone. Pokud máte iPad, můžete si veřejné beta verze iPadOS 15 nainstalovat stejným způsobem. Nainstaloval jsem beta do svého zařízení, funguje to dobře a zatím jsem nezaznamenal žádné zásadní chyby. Každopádně mi dejte vědět o svých zkušenostech v níže uvedených komentářích.