Recenze iPhone 11 a iPhone 11 Pro po měsíci používání

Recenze iPhone 11 a jeho vybavenějšího kolegy je jistě zajímavým počtením. Jak jsou ale na tom telefony měsíc po začátku používání?

Pokud jdete podle specifikací nebo podle toho, co Apple říkal při uvádění nových telefonů iPhone, budete vědět, že jednou z největších změn nových telefonů je jejich výkon. Pokud jde o procesor A13 Bionic, je pravdou, že na papíře se jedná o výrazný posun oproti iPhonu XS z roku 2018. Všechny tři nové telefony mají stejný procesor, a tedy i stejnou úroveň výkonu.

Brutální výkon se nyní tak brutálně nejeví

Pro tuto chvíli však jsou výhody do značné míry nepostřehnutelné. Telefony iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max se nikdy nejevily jako pomalé, takže když jsme strávili měsíc s novými telefony, opravdu jsme v našem každodenním používání neviděli velký rozdíl.

Na našem iPhonu XS Max jsme však pracovali s beta verzí iOS 13, takže jsme byli zvyklí na funkce a rychlost tohoto operačního systému. Naše vnímání je takové, že přechod na linii 11 nebyl tak velký skok ve výkonu, ale můžete si všimnout většího zrychlení, když budete přecházet ze staršího zařízení.

Bylo by skvělé vidět viditelně ohromná zlepšení výkonu, ale nejsme zklamaní, že to tak není. Výkon telefonů iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max je nyní velmi dobrý – a rozdíly uvidíme později.

To proto, že Apple navrhuje iPhony tak, aby měly dlouhou životnost. Zařízení, která se nyní dodávají s procesorem A13 Bionic, nebudou hned tak odskočená. Místo toho se jedná o vylepšení, která ucítíme hlavně za několik let, když se funkce a aplikace stanou energeticky náročnějšími a více využijí procesor Apple A13 Bionic.

Pokud nemůžeme říci, že nové telefony iPhone 2019 jsou výrazně rychlejší než telefony uvedené minulý rok, můžeme určitě říci, že díky tomuto novému vylepšení vydrží déle životaschopné a aktuální.

Displej a Haptic Touch

Všechny letošní Apple telefony upustily od podpory technologie 3D Touch ve prospěch Haptic Touch. A někteří uživatelé se s tím stále těžce smiřují.

Pokud jste používali iPhone XR, pak už víte, co Haptic Touch obnáší. Pro ty, kteří přecházejí z iPhone XS nebo iPhone XS Max, je ve srovnání s tím omezený. Způsobuje nám každý den spoustu frustrace, ale víme, že si na to musíme zvyknout, protože se už nevrátí.

Je však pravda, že kdyby všichni milovali a používali 3D Touch, bude tu stále. Takže opět nemusíte absence této technologie tolik pociťovat.

Mnohem více nás potěšily nové OLED displeje Super Retina XDR, které jsou na iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max. Vypadali naprosto skvěle a jak jsme sledovali filmy, viděli jsme velké zlepšení v HDR obsahu nebo Dolby Vision. Displej je jasný, živý a občas úžasně jasný. Pro milovníky filmu a videa je to obrovské plus.

Mimo sledování filmů a videa jsme si ale jinak nevšimli přílišného rozdílu v zobrazení. Jevil se a vypadal stejně jako na iPhone X, iPhone XS a iPhone XS Max.

Fotoaparáty

Zdá se, že jsme strávili měsíc kvalifikací našich prvních dojmů. OLED displeje jsou skvělé, ale pouze při sledování videa. Zlepšení výkonu je potřeba, ale není patrné při běžném používání.

Tam, kde jsme byli naprosto ohromení – a rozhodně i nadále jsme – bylo fotografování. Nová trojice snímačů je lepší, než jsme čekali.

Za prvé, ultraširokoúhlý objektiv. Logicky jsme pochopili, co může udělat, jakmile to Apple oznámil, ale to prostě není totéž, jako kdybyste ho měli ve svých rukou a používali jej každý den.

Širokoúhlá čočka je neuvěřitelně užitečná, mnohem víc, než jsme očekávali. To je do značné míry spojeno s tím, jak dobře funguje objektiv, ale Apple také přišel na to, jak funkci v aplikaci Fotoaparát náležitě využít. Aplikace vám dává možnost vidět, co se dělo mimo obvyklý rámec při fotografování se standardním širokoúhlým objektivem.

Nebudete používat ultraširokoúhlý objektiv pro každou fotografii, kterou pořídíte. Naše záběry jsou dobře stylizované a jednoduše nejsou vhodné pro každou situaci. Ale objektiv je dost zajímavý na to, aby se dal používat opravdu často.

Skvělý noční režim

Noční režim byl také užitečný, a opět existuje obrovský rozdíl mezi tím, co se říká, že dělá, a tím, že ho vidíte v akci sami.

Fotografovali jsme v situacích se slabým světlem a očekávali jsme určitý výsledek na základě našeho předchozího používání iPhonů. Ale všimli jsme si, že iPhonu 11 chvíli trvá, než se chytí a uvidíme ikonu nočního režimu. Při kontrole fotky byly ostré, a znatelně jasnější než u starého iPhonu XS Max.

Záběry jsou opravdu dobré a působivé. Výše uvedený snímek byl pořízen jen s malým množstvím světla na chodbě a přesto psi – dokonce i ten černý – vyšli s mnoha detaily.

Recenze iPhone 11 je silně kladná

Upgradování na nový iPhone není náhodným rozhodnutím, hlavně s přihlédnutím k vysoké ceně těchto zařízení. Přesto jsme ani na vteřinu nelitovali nebo dokonce zpochybňovali aktualizaci řady iPhone 11.

Přes zjevná vylepšení v podobě ultraširokoúhlého objektivu a nočního režimu, to nejsou jen tyto funkce, které oceňujeme. Je mnoho dalších drobných prvků, které si zamilujete.

Umístění telefonu na bezdrátovou nabíječku je například rychlejší, což znamená, že se nemusíme dívat na plochu několik sekund, abyste se ujistili, že funguje.

Při použití reproduktorů na nových iPhonech uslyšíte působivější zvuk. A pocit z matných zad na Pro a Pro Max je mnohem lepší než u lesklých z loňských modelů.

Klady:

Super Retina XDR displej (u iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max) je vynikající pro sledování videa

Ultraširokoúhlý objektiv není trikem nebo jen občas užitečným doplňkem, je to velká výhoda pro fotografování

Noční režim funguje ohromně a výrazně se zvětšují možnosti, kdy s telefonem můžete fotografovat

Zápory: