Samsung se připravuje na uvedení rozkládacího telefonu, zakroutil své logo – oTechnice.cz

Ačkoliv v to mnozí nedoufali, společnost Samsung představí svůj rozkládací telefon ještě letos a to tento týden. Nový produkt společnosti Samsung bude představen na konferenci vývojářů a bude se patrně jednat o prototyp a oficiální představené veřejnosti proběhne později. Samsung sice nebude první, minulý týden jej předstihla společnost Royale Corporation, avšak i tak se bude jednat velký pokrok v dějinách společnosti Samsung.

To že se odhalení technologicky zcela nových telefonů blíží, dokazují i loga společnosti na sociálních sítích. To stále tvoří název společnosti, jako tomu bylo dřív, avšak nyní je jeho konec zahnutý, což evokuje právě klíčovou vlastnost nového zařízení.

Bližší technické specifikace ani název telefonu zatím nebyl zveřejněný. Pravděpodobně však bude mít výbavu na opravdu špičkové úrovni. Konkurenční mobilní zařízení od Royale Corporation, které zatím bylo odhaleno také pouze v prototypu, využívá doposud oficiálně nepředstavený čip Snapdragon.

Pro Samsung je technologie ohebného displeje prestižní záležitostí. Byla to právě korejská firma, která ideu tohoto konceptu rozšířila v roce 2013 do světa díky své reklamě. Dá se tedy předpokládat, že telefon, o kterém se tento týden dozvíme víc, bude stát opravdu za to a stane se pro Samsung symbolem, podobně jako displeje zahnuté přes okraj.

V příštím roce se koncepčně podobné skládací telefony patrně objeví i v nabídce dalších značek jako jsou Huawei , Lenovo , Xiaomi a LG. Ty si totiž v minulosti nechaly patentovat své plány na telefony s rozkládacím displejem.

Zdroj: