Týden.cz

Identifikace a využití obchodních příležitostí, které nabízejí mobilní technologie.

Podle odborníků se letos se počet bezkontaktních karet zvýší asi na dva miliony. Počet platebních terminálů překročil 20 tisíc a tento počet se pravděpodobně zvýší do konce roku 2014 na čtyři miliony karet a 40 tisíc platebních terminálů. To znamená, že letos budou téměř všechny aktivně používané platební karty mít i bezkontaktní aplikaci a k placení je bude přijímat asi polovina všech terminálů.

V tuto chvíli již dvanáct bank vydává nebo bezprostředně začne vydávat bezkontaktní karty. Dokonce většina z nich bere bezkontaktní kartu jako nový standard. S největší pravděpodobností příští karta, která klientům od banky přijde, bude již bezkontaktní. Také každý nově instalovaný terminál je bezkontaktní. Klíčovým faktorem úspěchu je i jejich bezpečnost. Jakou roli ale bude hrát nová regulace poplatků?

Jak ale mobilní platby vnímají samotní spotřebitelé? A co nového chystají poskytovatelé včetně bank, retailerů a IT společností nebo dopravců? Na tuto otázku odpoví konference „Mobilní platby 2013“.

Program | Přednášející

Registrace, káva

Miroslav Lukeš, MasterCard Europe

Mike Jennings/Patrik Horný, PricewaterhouseCoopers

Rodney Farmer, Global Payments Europe

Michal Prázný/Tomáš Hesoun, Wincor Nixdorf

Richard Hospodský, GfK (ČR), Ivo Mravec (SR)

Coffee Break + Networking

Zástupce banky, case study (GE Money Bank, ČSOB/ČR, Tatra Banka/SR)

Zástupce obchodníka, case study (Globus, Coop)

(účastníci dopoledního programu + zástupci asociací SBK, ČBA/ZBK, SBA)

Moderuje Miroslav Lukeš, MasterCard Europe

Speciální host: Marie Hešnaurová, ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny, členka Výkonného výboru Sdružení pro bankovní karty a členka Komise pro platební styk České bankovní asociace

Konkrétní ukázky některých řešení ve foyer

Videoanketa

Tomáš Rosa, Raiffeisenbank

Zástupce operátora (Telefónica, T-Mobile, O2)

Slevomat nebo Allegro (ČR), Zlavomat (SR)

Diskuse, závěr

▲ nahoru

Miroslav Lukeš

Miroslav Lukeš před příchodem do MasterCard Europe působil v poradenské firmě McKinsey & Company, kde vedl šest let projekty pro řadu předních společností působících v oblasti finančních služeb, telekomunikací a hi-tech v Evropě a v USA. Pracoval rovněž v GE Money Bank, kde vytvářel strategii. Studoval finance a IT management na VŠE v Praze, byla mu zde udělena cena za nejlepší studentskou práci. Během univerzitních studií se účastnil European Joint Studies Programme ve Velké Británii, Belgii a ČR. Prestižní program INSEAD MBA ve Francii absolvoval jako nejlepší student ročníku.