Tady jsou hlavní důvody, proč uživatelé Androidu nikdy nepřejdou na iPhone

Je Android lepší než iPhone – 11+ důvodů, proč přejít (2022)

Je Android lepší než iPhone? Nenarážíme na iPhony, ale existují oblasti, kde smartphony se systémem Android předčí iPhony. V tomto článku si projdeme 12 výhod Androidu oproti iPhone.

Je telefon s Androidem lepší než iPhone?

Toto je dlouhodobá debata, kdy uživatelé Androidu tvrdí, že jejich zařízení ve hrách překonává iPhone a iOS uživatelé tvrdí opak.

Pamatujte, že tyto dva typy smartphonů jsou po celém světě používány více než jakýkoli jiný telefon. Pro začátek, není toho moc, co Android umí, co iPhone neumí a naopak.

Ale věříme, že Android je lepší pro uživatele, kteří potřebují nový telefon, jak si ukážeme v tomto článku.

Třebaže Apple pokračuje v přidávání funkcí podobných Androidu do iOS, uživatelé Androidu mají i nadále významnou výhodu oproti uživatelům iPhonů.

Některé z funkcí, které mohou vlastníci Androidu prohlásit za své, zahrnují možnost používat dvě aplikace současně, spouštěče a další možnosti přizpůsobení. Výhody systému Android oproti iPhone jsou uvedeny níže.

Ale nebojte se.

S Androidem jsme zacházeli stejně a zdůraznili jsme výhody iPhonu oproti Androidu – tam, kde jsou lepší.

Android má oproti iPhonu několik výhod.

Následuje 12 důvodů, proč jsou smartphony Android lepší než iPhony.

1. Přiměřené náklady

Nejvýznamnější výhodou Androidu oproti iPhone je jeho cena.

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho výrobců zařízení Android, je k dispozici široká škála smartphonů v různých cenových relacích. Pouze nejvýkonnější a nejdražší smartphony Android se blíží ceně Apple výrobky.

Mnoho lidí po celém světě používá Android, protože je levný.

2. Máte více možností hardwaru Android

Telefony Android jsou k dispozici v široké škále velikostí, tvarů, sad funkcí a cenových hladin.

Nové telefony Android vycházejí v různých obdobích roku. Bez ohledu na váš rozpočet je velká šance, že najdete zařízení Android, které splní vaše potřeby nebo nabídne jedinečné funkce.

Pokud jde o iPhone, Apple uvolňuje pouze maximálně čtyři zařízení ročně, z nichž všechna byla dříve při uvedení na trh drahá, než byla v dalších generacích zlevněna. iPhone 13 mini, který stojí 699 dolarů a má 5.4palcový displej, je jednou z nejdostupnějších novinek Apple telefony.

Android má řadu možností, aby vyhovoval jakémukoli rozpočtu, zatímco iOS je dražší a vyhovuje pouze určitým rozpočtům.

Ačkoli některé značky, jako je Samsung, mají dražší modely iOS, stále existují modely, které jsou dostupné v různých rozpočtech. Galaxy S20 FE stojí stejně jako Galaxy S20, ale má 6.5palcový 120Hz displej, teleobjektiv a mnohem delší výdrž baterie.

iPhone SE, AppleNejdostupnější iPhone společnosti je ohromující zařízení s vynikajícím výkonem za pouhých 400 USD, ačkoli jeho design je zastaralý a jeho obrazovka může být pro některé příliš malá.

3. Rozšíření paměti

Většina telefonů se systémem Android má rozšiřitelnou paměť. To znamená, že můžete vložit micro SD kartu do dalšího slotu na boku telefonu a rozšířit tak jeho paměť.

Vzhledem k přemrštěným cenám Apple a další výrobci telefonů se při nákupu smartphonu nabíjejí na dvojnásobné nebo čtyřnásobné úložiště, což je obrovská výhoda.

Proč utrácet dalších 100 až 150 $ za nový telefon za dalších 128 GB nebo 256 GB úložiště (u kterého si nejste jisti, že jej využijete), když později můžete utratit 70 $ za 512GB kartu?

Kromě toho Disk Google poskytuje uživatelům Androidu 15 GB bezplatného úložiště, zatímco iCloud poskytuje pouze 5 GB.

4. USB typu C

Svět Androidu přešel na standard USB-C, který je daleko vyspělejší a odolnější. Téměř každý počítač nyní používá USB-C, včetně notebooků od společností Microsoft, Lenovo, Dell a dokonce Apple.

Zatímco AppleKabel Lightning je návratem do doby, kdy se každá technologická společnost cítila nucena vytvořit svůj vlastní proprietární konektor. USB-C představuje ideální jednoportové řešení, o které průmysl usiluje. Umožňuje také rychlejší technologie nabíjení.

Například OnePlus 9 Pro dokáže nabít z nuly na 61 procent kapacity baterie za pouhých 15 minut. Po 30 minutách by měla být baterie nabitá na 99 procent.

Ve srovnání s iPhonem 13, který stále používá Lightning, se to ani neblíží. dále Apple již není součástí nabíječky se zařízením.

5. Konektor pro sluchátka

Pokud jste někdy používali iPhone, jsme si jisti, že jste zapojili sluchátka, abyste si uvědomili, že jste někde zapomněli svůj dongle pro sluchátka. Vzhledem k tomu, že iPhone nemá konektor pro sluchátka, nelze jej připojit ke standardním sluchátkům.

Mnoho telefonů Android má stále konektory pro sluchátka, což byla oblíbená funkce Apple odstraněna ze svých telefonů v roce 2016. Lidé, kteří stále preferují poslech hudby, podcastů nebo audioknih prostřednictvím kabelových sluchátek, budou zklamáni.

6. Nemusíte používat iTunes.

Uživatelé Androidu nepotřebují iTunes, protože mají mnohem více možností pro hudební služby a nákupy.

Na Android přichází stále více služeb, včetně filmů, televizních pořadů, her a mnoha dalších. Apple je známý svým inovativním hardwarem a softwarem, ale iTunes, který je nutný k přenosu hudby z iPhonu do počítače, je únavný nepořádek.

Je tak těžké to odinstalovat Apple poskytuje podrobný návod, jak zcela odebrat iTunes z vašeho počítače.

7. Spouštěcí aplikace

Launcher, také známý jako náhrada domovské obrazovky, je aplikace, která mění design softwaru a funkce operačního systému vašeho telefonu Android, aniž by provedla trvalou změnu.

Spouštěče lze stáhnout, nainstalovat a používat stejně jako jakoukoli jinou aplikaci z Google Play. Tyto aplikace vám umožňují zcela změnit způsob interakce s domovskou obrazovkou telefonu, zásuvkou aplikací a dokonce i ikonami aplikací. Použití spouštěče v telefonu Android vám umožňuje přizpůsobit téměř každý aspekt vzhledu a funkce vašeho telefonu, takže budete mít pocit, že je zcela osobní.

Je těžké si to představit Apple umožňuje, aby se něco takového stalo s iPhonem, i když se zdá, že společnost uvolňuje kontrolu nad tím, jak moc si uživatelé iPhone mohou přizpůsobit své domovské obrazovky.

Ačkoli se iOS i Android postupem času vyvíjely, Android byl vždy znám jako platforma pro uživatele, kteří chtějí mít úplnou kontrolu nad vzhledem svého smartphonu. Uživatelé Androidu si mohou pomocí spouštěče domovské obrazovky přizpůsobit cokoli, včetně rozvržení domovské obrazovky na přechody stránek, efekty a dokonce i gesta, což je něco, co iPhone dohnal teprve nedávno s iOS 14.

Pokud si tedy rádi pohráváte se svými zařízeními a přizpůsobujete si je, smartphone se systémem Android je tou správnou cestou.

8. Multitasking

Multitasking na Androidu prošel díky Googlu několika významnými změnami.

Na smartphonu Android můžete rozdělte obrazovku a používat dvě aplikace současně. Můžete například současně sledovat video na YouTube a odpovídat na zprávy WhatsApp.

Stručně řečeno, režim rozdělené obrazovky v systému Android zlepšuje multitasking a při správném používání vám může pomoci ušetřit spoustu času a úsilí. Není jasné proč Apple zatím tuto funkci do iPhonu nepřidal, ale mohlo by to mít něco společného s menšími okny aplikací iPhonu ve srovnání s větším displejem iPadu.

Můžete argumentovat, jak chcete, že iOS multitaskuje. I když přepínání aplikací tam a zpět umožňuje dělat více věcí najednou, zdaleka se to neblíží úrovni multitaskingu, který nabízejí některé telefony s Androidem.

9. widgety

Android má dlouhodobě oproti iOS značnou výhodu, co se týče widgetů. Na domovskou obrazovku v systému Android si můžete přidat různé widgety. Dark Sky například zobrazuje počasí, hodiny, alarmy, baterku, e-mail, hovory a mnoho dalšího na domovské obrazovce, které si můžete uspořádat, jak chcete.

Apple dříve odmítl zahrnout widgety na kteroukoli z hlavních domovských obrazovek, ale s vydáním iOS 14 v roce 2020 Apple se nakonec rozhodl zahrnout widgety na domovskou obrazovku.

Nevýhodou je, že jsou extrémně omezené a zobrazují se pouze v oznamovací oblasti. Android zaujímá v této oblasti vedoucí postavení.

10. Fyzické tlačítko zpět

Tlačítko zpět na Androidu umožňuje ševlesspřepínat mezi aplikacemi. Jde o standardní prvek designu Androidu, který většina uživatelů zná. Pokud kliknete na odkaz na Facebooku a dostanete se do prohlížeče Chrome, můžete se pomocí tlačítka Zpět vrátit do aplikace sociálních médií.

11. Obchod Play má spoustu bezplatných aplikací a her

Instalaci aplikací z neznámých zdrojů v systému Android můžete povolit zapnutím přepínače. To vám umožní instalovat aplikace z jiných zdrojů, než je Google Play, Google App Store. Aplikaci můžete nainstalovat odjinud, i když ji Google neschválí. Vlastní obchod s aplikacemi od Googlu má navíc méně omezení.

Aplikace můžete stahovat pouze z AppleApp Store na iOS. Aplikaci nebudete moci používat, pokud Apple odmítne ji schválit nebo ji odstraní z obchodu s aplikacemi. Apple, například nepovoluje emulátory videoher, klienty BitTorrent a řadu dalších aplikací, které považují za kontroverzní.

12. Personalizace

Úroveň přizpůsobení Androidu je jednou z jeho nejsilnějších vlastností. Android umožňuje upravit si telefon podle svých představ, včetně živých tapet a klávesnic.

Zatímco někteří výrobci, jako je Motorola s Moto Maker, LG s vyměnitelnými koženými zadními deskami a další, umožňují komplexní přizpůsobení hardwaru, Apple nikdy to za tebe neudělá. Apple chce zachovat kontrolu nad výchozími aplikacemi, aby byl software a hardware konzistentní.

Další výhodou Androidu oproti iPhonu je, že si můžete zcela přizpůsobit svou domovskou obrazovku. I když nyní můžete na domovskou obrazovku přidávat widgety a používat vlastní ikony aplikací k promíchání celkového vzhledu, ApplePřístup k domovské obrazovce je stále uzamčen na umístění všech nainstalovaných aplikací do pevné mřížky.

Na druhou stranu domovská obrazovka na zařízeních Android nedodržuje rozložení mřížky, což vám umožňuje umístit aplikace kamkoli chcete. Na obou platformách můžete vytvářet složky obsahující skupiny aplikací.

Výhodou metody Androidu je, že si můžete přizpůsobit svou domovskou obrazovku uspořádáním ikon aplikací do libovolného vzoru.

Balil

Nyní víte, proč je Android lepší než iPhone.

To jsou některé z výhod systému Android oproti iPhone. Android je osvobozující, protože vám dává více možností: kolik peněz chcete utratit, jaké hardwarové a softwarové funkce chcete a jak si uspořádáte a přizpůsobíte své prostředí. Pokud vám záleží na technologii, kterou používáte, Android může být přitažlivější. Ale na konci dne je vkus a preference každého jiné.

Časté dotazy pro Android přes iPhone

Co je lepší, Samsung nebo Apple?

Ačkoli AppleKonzistence zůstává jeho silnou stránkou, fotoaparáty smartphonů Samsung jsou mnohem rafinovanější, zábavnější a všestrannější. Telefony Samsung jsou ideální pro ty, kteří rádi experimentují se svými fotoaparáty a zkoušejí nové funkce fotoaparátu.

Je přechod ze Samsungu na iPhone obtížný?

Přechod z telefonu Android na iPhone je obtížný, protože se musíte naučit nový operační systém. Přepnutí však trvá pouze několik kroků a Apple dokonce vytvořil speciální aplikaci, která vám pomůže.

Proč je iPhone dražší než Android?

Bezpečnost je jedním z hlavních důvodů Apple produkty jsou tak oblíbené a iPhone je tak drahý. Zákazníci důvěřují Apple protože dodržují přísnou bezpečnost u všech svých produktů.

O autorovi Autor: Daniel Luke Daniel je webový designér WordPress s bohatými zkušenostmi s prací s různými tématy WordPress, což mu umožňuje porovnávat a porovnávat různá témata, porozumět silným a slabým stránkám a vytvářet faktické recenze z reálného světa.

Android vs. iOS: Proč je iPhone prostě lepší?

Svět je rozdělený na dva tábory. Na ty, co milují iOS a na ty, co se nikdy nevzdají Androidu. Operační systém Android najdete v několika různých značkách mobilních telefonů. iOS najdete jen v iPhonu. Přesvědčíme vás, proč je prostě iPhone a jeho operační systém iOS lepší.

Otevřený vs. uzavřený systém

Android vznikl na jádře systému Linux, což je otevřený systém s prakticky neomezenými možnostmi přizpůsobení. Android vlastní společnost Google a poskytuje jej výrobcům mnoha značek telefonů. Ten si pak upraví systém podle sebe tak, aby fungoval na jeho specifickém modelu telefonu.

I proto může operační systém Android vypadat a hlavně fungovat úplně jinak v telefonu Samsung a jinak v telefonu Huawei. Výrobce nemusí mít slazené veškeré funkce s operačním systémem, protože si nástavbu operačního systému tvoří sám. Proto se může stát, že se vám telefon s Androidem zasekne a nebo vám spadne některá z aplikací, kterou jste si stáhli prostřednictvím Google Play.

iOS je oproti tomu uzavřený systém, který najdete jen v jablečných zařízeních (například v nejnovějším modelu iPhone 14). Společnost Apple má vývoj veškerých aktualizací a samotný vývoj softwaru přímo pod sebou (a vyrábí i tělo mobilu). Díky tomu má nad celým produktem plnou kontrolu, a proto bude software fungovat prakticky okamžitě v každém jejich produktu.

Co se týče aktualizací operačního systému, je na tom iOS podstatně lépe. Jakmile Apple vydá novou aktualizaci, je připravena fungovat v kterémkoli jablečném zařízení (platí momentálně u verzí iPhone 8 a výš, starší modely už na novou verzi iOS nepřejdou). V případě Androidu je to tak, že Google vydá novou aktualizaci, ale samotný výrobce telefonu ji ještě musí zoptimalizovat pro dané modely svých chytrých mobilů. Což se někdy může protáhnout.

A co vaše soukromí a bezpečí?

Tou největší výhodou u iPhonu a systému iOS je vysoká míra ochrany citlivých dat těch, kteří výrobky Applu používají. Společnost si patřičně hlídá, aby nedošlo k narušení soukromí jejich zákazníků. A dokládají to nejrůznějšími vychytávkami. Mezi ty nejzajímavější patří bezesporu to, že můžete jednotlivým aplikacím zakázat vaše sledování. Ty tak nemohou využívat vaše data pro marketingové účely.

Nezapomeňte také na zabezpečení celého telefonu v podobě Face ID. I Android už samozřejmě disponuje ověřováním za pomocí naskenování vašeho obličeje. Ale iPhone dokáže technologii biometrického ověřování (snímání obličeje za pomoci několika senzorů) zatím využít mnohem lépe.

V samotném App Storu najdete o dost méně aplikací než v Google Play. Apple pečlivě vybírá aplikace, které mu projdou sítem. Proto je prakticky nemožné, abyste si svůj nový iPhone 14 Pro Max zanesli virem.

Jiné uživatelské prostředí

I aplikace, ikonky a celkové uživatelské prostředí je v každém telefonu, který má v sobě Android, jiné. Zkuste si mobily značek Samsung, Lenovo a Huawei. Bude vám nějaký čas trvat, než se v jednotlivých telefonech zorientujete. A to i přesto, že v sobě mají zabudovaný stejný software.

A co na to iPhone a jeho uživatelské prostředí? Vezměte si do ruky model iPhone 14 Pro a iPhone 12 Pro. Veškeré aplikace, ikony a prakticky vše, co na mobilu vidíte, bude vypadat (a fungovat) úplně stejně. Provázaný ekosystém funguje napříč nejrůznějšími výrobky společnosti Apple. Pokud vám volá vaše maminka, můžete ji hovor zvednout klidně prostřednictvím vašeho MacBooku.

I proto dělá většině uživatelů větší problém přejít z iOS na Android. Používat iOS je mnohem jednodušší a hlavně pohodlnější.

Tady jsou hlavní důvody, proč uživatelé Androidu nikdy nepřejdou na iPhone

Android nebo iOS? To je dlouhotrvající souboj preferencí fanoušků obou systémů. Přesto tím jak se systémy za poslední roky zblížily dochází k migraci uživatelů z jedné platformy na druhou. Společnost SellCell každým rokem dělá v USA průzkum, kdy anketou zjišťuje kolik uživatelů Androidu daný rok uvažuje o přechodu na nový iPhone. Letos se průzkumu zúčastnilo více než 5 000 lidí.

Zatímco loni díky novému designu a příchodu 5G o přechodu uvažovala cca třetina respondentů letos o přechodu uvažuje pouze zhruba 18 % dotázaných. Pokles je dán zejména minimem inovací chystaného modelu, ale je zde i spousta důvodů, které ukazují obecné důvody proč uživatelé Androidu nejsou ochotni na iPhone přejít.

Čtečka otisků prstů rozhoduje

Nejčastějším důvodem proč uživatelé Androidu odmítají na iPhone 13 přejít je téměř ve třetině případů chybějící čtečka otisků prstů. I letos by totiž telefon měl nabídnout pouze Face ID. Téměř 17 % dotázaných si stěžuje na omezené možnosti přizpůsobení systému. Více než 12 % respondentů vadí i nemožnost sideloadingu aplikací nebo preferují Android telefony z důvodu lepšího hardwaru.

Zajímavé je, že kolem 10 % dotázaných přechod na iPhone odmítá z chystané funkce iCloudu, který bude skenovat zprávy a fotografie kvůli ochraně dětí. Téměř 5 % uživatelů si stěžuje také na vysokou cenu. Mezi dotázanými byly tací, kteří nový iPhone nechtějí z důvodu, že by si raději koupili starší model.

Další minoritní důvody proč nepřecházet:

2,6 % - preference Google Assistanta před Siri

2,3 % - nemožnost rozdělení obrazovky

1,5 % - v systému chybí možnost více uživatelských profilů

0,8 % - iPhone 13 nebude mít ohebný displej

0,5 % - systém iOS neumí zamknout aplikace

U respondentů, kteří naopak o přechodu na iPhone 13 uvažují ve více než polovině případů byla hlavním důvodem dlouhá softwarová podpora. Čtvrtině se pak líbí provázanost ekosystému Applu. Třetím hlavním důvodem je bezpečnost systému. V dotazníku, jaký model z chystaných iPhonů by si vybrali jednoznačně vyhrál iPhone 13 Pro Max, který by si vybralo téměř 40 % dotázaných. To podporuje i statistiky prodejů loňských iPhonů, kde největší úspěch sklidil model Pro Max.

Samsung vs iPhone: